Ante Knezovic zur AKA Red Bull Salzburg

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Ante Knezovic zur AKA Red Bull Salzburg

ANTE KNEZOVIĆ

Kovač: Antu moram kočiti, toliko je željan rada

Mladog hrvatskog vratara Antu Knezovića (16) Uefa je u sezoni 2007./08. proglasila najboljim golmanom Europe u 1993. godištu. No svoj put Knezović (već danas visok 201 centimetar) ipak nije našao u matičnom klubu Dinamu, čiji je član bio još od “zagića”, jer su ga modri stručnjaci otpisali potkraj protekle sezone.

Autor: Karlo Ledinski 18.07.2009 11:35

(Foto: VL )No, njegov talent zapazio je Red Bull Salzburg, čiji je odnedavno član.

– Uvijek sam sanjao da postanem član prve momčadi najdražeg mi kluba Dinama, no za mene je sezona 2008./2009. bila kobna. Trener kadeta Jozo Bandić od moguće 34 utakmice pružio mi je povjerenje samo na jednoj utakmici. A pretkraj prvenstva rekao mi je da više ne računa na mene i da si mogu potražiti novi klub. Navodno zbog toga jer sam neperspektivan. Bio sam šokiran – kaže Knezović.

No, Antu su, srećom, zapazili mnogi europski klubovi poput Arsenala, Ajaxa, Chelseae, Slavije i Red Bulla, s kojim je i potpisao trogodišnji ugovor.

– Prvo su me uzeli na probu na kojoj sam u pet dana prošao sve moguće treninge (kondicijske, aerobne, vratarske i dr.). Nakon toga su odlučili da sam zadovoljio i potpisao sam ugovor – kaže Knezović.

Posebno ga veseli što je trener juniorske momčadi u kojoj će braniti bivši kapetan hrvatske reprezentacije Niko Kovač.

– O njemu mogu reći sve najbolje. Još nije povisio glas na nas, a radimo 200 na sat. Svi ga jako poštuju – prepričava hrvatski vratar.

Kovač uzvraća pohvale Knezoviću.

– Mlad je i talentiran vratar velikih kapaciteta – kaže Kovač te dodaje:

– Toliko voli raditi da ga nekad moram i malo zakočiti.

Knezović je smješten u klupskom internatu, trenira dva puta dnevno, a posebno je oduševljen nogometnim kompleksom.

– Imamo pet igrališta za trening, sva su kao tepih. Uvjeti za rad su idealni – opisuje Knezović.

Najmlađi je vratar u momčadi.

sportal.hr

ÜBERSETZUNG:

Unser AKA Team hat mit Ante Knezovic (26.02.1993), 201 cm einen neuen Keeper. Er kommt von Dinamo Zagreb und bleibt die nächsten 3 Jahre in Salzburg. Er ist in der Saison 07/08 ( Jahrgangsstufe 1993) zum besten Torwart Europas gewählt worden In der abgelaufenen Saison 08/09 wurde er von Jugendtrainer Jozo Bandic auf die Ersatzbank gesetzt. Begründung mit Ihm werde nicht mehr geplant und er könne sich ein neues Team suchen.

An Ihm waren auch Arsenal, Ajax, Chelsea, Slavija Praha und eben wir dran.

Er wird möglicherweise schon bei den Juniors spielen., da er sich auf die Zusammenarbeit mit Niko freut.